چند خط درباره چاپِز

درباره چاپِز

چاپِز کیه؟ از کجا اومده؟

 چاپز از بطن یک تجربه تلخ متولد شد.
از زبان بنیان‌گذار چاپز: در دوران کنکور و اشتیاق به تحصیل، زمانی که حجم انبوه کتاب‌ها و قیمت‌های سر به فلک کشیده چاپ جزوه‌ها باعث می‌شد بابت چاپ هر جزوه دچار تردید بشم، که آیا واقعا نیازی به چاپ هست؟

“نه واقعا نیست، از روی موبایل می‌خونم:‌)”

و انبوه جزوه‌هایی که هیچ‌وقت از روی موبایل خوانده نشد، باعث شد فکری به حال اوضاع کنم.
اوضاع تا جایی پیش رفت که در همان دوران کنکور«ارشد» با چند چاپخانهٔ معتبر، خوشنام و منصف آشنا شدم و عملا پل ارتباطی بین دوستان کنکوری‌ام و آن چاپخانه‌ها شده بودم. بعد از موفقیت در کنکور و قبول شدن در رشته معماری‌وانرژی دانشگاه هنر، دغدغهٔ چاپ ارزان و مخصوصا چاپ ارزان جزوه برای دانش‌آموزان یا دانشجویانِ مشتاق تحصیل همچنان با من بود و در نهایت تصمیم به وصل هرچه بیشتر آن‌ها به بازارِ خرده فروشی گرفتم؛

چاپِز رو باید چی تعریف کنیم؟

بنابراین چاپِز یک کسب‌وکار نوپا حساب می‌شه که در حال حاضر از دفتر کوچک شخصی و با دو کارمند «یک کارمند تمام‌وقت و یک کارمند پاره‌وقت» تمرکز خودش‌رو روی گسترش و یافتن چاپ‌خانه‌های خوش‌نام در سراسر کشور و اتصال اون‌ها به بازار خرده‌فروشی و مخصوصا دانشجوها کرده.

اگر از فعالین حوزه چاپ هستید:

اگر شما از مدیران دفاتر فنی یا چاپخانه‌های خوشنام یا هر کسی که به نحوی می‌تواند به چرخهٔ دریافت سفارش تا تحویل مرسوله به چاپِز کمک کند هستید، صمیمانه مشتاق همکاری با شما هستیم و تمنا داریم مشخصات خود را جهت همکاری در فرم برگه همکاری‌با‌ما ارسال کنید. 

چاپِز از واژه چاپ به‌علاوه ایزی(easy) که در گفتار محاوره به صورت EZ(به معنای ساده) هم می‌شه نوشت ترکیب شده. ضمن این که خب… تلفظ چاپِز توجهمون‌رو جلب کرد..

بنیانگذار چاپِز، نوید جندقیان است که همانگونه که در ابتدای توضیحات ذکر شد هم‌اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد است.

تصمیم به ساخت چاپز به مهر 1399 برمی‌گردد و تحقیقات اولیه و راه‌اندازی آن تا اسفند1399 به درازا کشید و زمان رونمایی از نسخه اولیه در حدود خرداد 1400 است.

همانطور که در ابتدا ذکر شد چاپز از دفتر کوچک شخصی و با یک کارمند تمام وقت و یک کارمند پاره وقت اداره می‌شود.

چاپز با تعدادی از چاپخانه‌های معتبر قرارداد دارد و موفق شده تا با تخفیفی قابل توجه خدمات چاپ را مستقیما از آن‌ها دریافت کند «کدهای تخفیف و هزینه‌های ارسال عموما از محل به‌علاوه سرمایه‌گذاری شخصی تامین می‌شود». لازم به ذکر است که قیمت تمام‌شده چاپز از قیمت تمام‌شده‌ای که چاپخانه‌ها مستقیما به دست مصرف‌کننده می‌رساند به‌صرفه‌تر خواهد بود.

آدرس چاپِز کجاست؟

اگر بخواهیم از آدرس چاپخانه‌های چاپز بگوییم، چاپز یک سرویسه که از مجموع چند چاپخانه به وجود اومده. به عبارتی آدرس چاپخانه ما به وسعت یک کشوره. ولی اگر از دفتر چاپز بپرسید، همانطور که پیش از این نیز گفته شد هم اکنون سایت چاپز از دفتر شخصی(مسکونی) واقع در منزل شخصی به ادرس تهران، کارگرجنوبی، نبش لبافی‌نژاد، پلاک ۱۹۷ اداره می‌شود.

توجه بسیار مهم: چاپز از دفتر شخصی(مسکونی) اداره می‌شود و آدرس نیز مربوط به همان دفتر شخصی است(مسکونی) و این محل فاقد هرگونه دستگاه چاپ و صحافی است و صرفا کارهای اداری صورت می‌گیرد، به همین دلیل لطفاً از مراجعه حضوری جهت سفارش جداً خودداری فرمایید.

توجه: تحویل حضوری سفارش‌ها صرفا در روزهای سه‌شنبه صورت می‌گیرید و این به آن معناست که ۲۴ساعت قبل از مراجعه حضوری سفارش باید به طور کامل ثبت شده باشد تا سفارش در چاپخانه چاپ شده و در روز سه‌شنبه به طور تجمیعی به دفتر منتقل شود. بنابر این لطفا از مراجعه بدون ثبت در ۲۴ ساعت قبل خودداری بفرمایید.

جهت دریافت حضوری سفارش‌ها می‌توانید هنگام درخواست چاپ، نوع تحویل سفارش را «تحویل حضوری» انتخاب کنید.

راه‌های تماس با چاپز

توجه مهم: چاپز کسب‌وکار کوچک محسوب می‌شه و در حال‌حاضر چاپز فاقد منشی ثابت جهت پاسخ‌دهی تماس‌های تلفنی هست، بنابراین پاسخ دادن به پیام‌های واتس‌اپ و تلگرام نسبت به تماس تلفنی برای ما بسیار راحت‌تر و سریع‌تر هست.

شهرهایی که خدمات می‌دیم کجاست؟

به طور خلاصه: کل ایران، کل شهرها، و تمامی روستاها. هرجایی که دانشگاهی وجود داشته باشه و نیاز به چاپ با نرخ مناسب احساس بشه، ما هستیم و هزینه ارسال برای تمامی شهرها بجز تهران یکسانه و درصورت خرید بیش از 220 هزارتومان برای کل نقاط ایران رایگانه.

ما در بعضی شهرها مثل تهران، کرج، شیراز، اصفهان و چند شهر دیگه با چاپخانه‌ها قرارداد داریم و به همین دلیل خدماتمون برای این شهرها ممکنه ‌کمی سریع‌تر باشه. برای ساکنین عزیز بعضی از استان‌ها مثل تهران، البرز و اصفهان‌هم تخفیف‌هایی داریم که می‌تونید توی برگه‌های خودشون مشاهده و استفاده کنید.

 

چطور به چاپز اعتماد کنیم؟

مهم‌ترین دارایی چاپز، اعتماد دانش‌آموزها و دانشجوهاست و هر مقدار رشدی که داشتیم صرفا از لطف دانش‌آموزها و دانشجوها بوده. اما اگر از مجوزها و مدارک قانونی و چگونگی اعتماد به چاپز سوال کنید، چاپز دارای نماد اعتماد (اینماد) از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی(وزارت صنعت، معدن و تجارت) هست که با کلیک روی نماد اعتماد می‌تونید مجوزها و اطلاعات بیشتر از چاپز مشاهده کنید:

مطالب پیشنهادی:

Mathematics bro chapez com

محاسبه آنلاین عطف کتاب

عطف کتاب یا شیرازهٔ کتاب می‌توان گفت میزان ضخامت کتاب است و محاسبه دقیق آن برای طراحات گرافیک و چاپخانه‌ها امری بسیار حیاتی است.
در این قسم محاسبه آنلاین عطف کتاب به صورت رایگان انجام می‌گیرد.

ادامه مطلب »